Konsolosluk İşlemleriniz İçin Doğru Bilgiler Bu Adreste

Vize işlemleri ile beraber vatandaşlık, evlilik, ölüm, çalışma izni, oturma izni, eğitim gibi her konuda yardımcı olan Almanya Konsolosluğu, Türk vatandaşlarına ve Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarına hizmet vermektedir. İşlemlerin düzgün bir şekilde ilerlemesi için konsolosluklar randevu sistemi ile çalışmaktadır. Randevu almadan ve istenen belgeleri hazırlamadan Almanya konsolosluğu Ankara tarafından işlemler yürütülmez. Ankara’dan yapacağınız başvurular için randevu aldıktan sonra belge hazırlama sürecine gireceksiniz. Bu süreçte de Vize Konsolosluğu olarak her zaman yanınızda olacağız.

Vize ve konsolosluk işlemlerini denetleyen Almanya konsolosluğu İstanbul, kısa ve uzun süreli vize başvurularını değerlendirmektedir. Bununla beraber her türlü konsolosluk işlemlerini de yerine getirmektedir. Vize işlemlerinizin sorunsuz ilerlemesi için elinden geleni yapan Almanya konsolosluğu İzmir, iletişim numaraları üzerinden ne yapmanız gerektiğine dair bilgiler vermektedir. Konsolosluklarda gerçekleştirilecek işlemlerin kısa sürmesi hazırlanacak evrakların ve başvuru dosyasının eksiksiz olmasına bağlıdır.

Belgelerin hazırlanması sürecini detaylı bir şekilde aktaran vizekonsoloslugu.com, belgelerin neler olduğunu ve güncelliğini göstermektedir. Bununla beraber almanız gereken randevu konusunda da yardımcı olunur. Son olarak dosyanın başvuruya hazır hale getirilmesine destek olan sitemiz, başvurunuzun sorun yaşanmadan tamamlanmasını sağlar.