ÖZEL ELEKTRİK PROJELERİ İLE GÜVENLİ TÜKETİM

Alteksan Mühendislik işyeri, okul ve ev gibi yapılarda kullanılmakta olan cihazların gerilim altında olmayan alanlarında elektrik kaçağı olması durumunda ortaya çıkacak felaketlerden sizleri korumak için topraklama hizmetleri vermektedir. Hem insan hayatını hem de cihazları riske atmamak için bu işlemlerin yaptırılması zorunludur.

Bu bağlamda topraklama ölçümü yapılarak topraklama tesisatının direnç değerleri belirlenmektedir. Kaçak akım testleri ile olası kaçak sorunlarının önüne geçilmektedir. Deneyimli mühendislerimiz tarafından yapılan ölçümler sonrasında bir topraklama raporu hazırlanır. Firmamız bu hizmetleri gerçekleştirebileceği TSE yetki belgelerine sahiptir. Bu bağlamda tüm hizmetlerimizin güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz.

Üzerinde sargılar bulunan ve bu sargılar ile elektrik enerjisinin akım seviyesini çeviren trafo, gerilim seviyelerinin değiştirilmesini sağlar. Bu cihazların verimliliği diğer makinelere göre çok daha yüksek olduğu için trafo bakımı düzenli periyotlarla yapılmalıdır. Hızlı ve etkili bir bakım hizmeti veren kurumumuz en ince ayrıntısına kadar tüm işlemleri gerçekleştirmektedir. Elektrikten alınan verimin daha da artırılması için kompanzasyon bakımı aksatılmamalıdır.

Akım ve gerilim arasındaki faz farkını en aza indiren bu bakım ile sitemlerin güç faktörleri düzeltilmektedir. Bununla sınırlı olmayan hizmetlerimiz paratoner ayrıcalıkları ile devam etmektedir. Buluttan gelen elektron yüklerini toprağa aktaran bu sistemimiz ile yıldırımın etkilerinden kendinizi ve binanızı koruyabilirsiniz.